Strona główna naturalne kosmetykinaturalna pielęgnacja Naturalna opalenizna bez wychodzenia z domu – 9 porad jak nałożyć samoopalacz.
Wskazówki jak nałożyć samoopalacz bez smug

Naturalna opalenizna bez wychodzenia z domu – 9 porad jak nałożyć samoopalacz.

przez Diana

Marzysz o pięknym kolorze opalonej skóry w już w kilka godzin? Poniższe wskazówki pomogą osiągnąć Ci ten efekt bez wychodzenia z domu i narażania skóry na szkodliwe promieniowanie. 


Dobry samoopalacz może zapewnić Ci podobny efekt jak tydzień spędzony na urlopie. W ciągu kilku godzin Twoja skóra stanie się bardziej brązowa, a to od razu sprawi, że będziesz wyglądać na wypoczętą i zdrową

Wybór samoopalacza zamiast opalania na słońcu chroni również skórę przed nadmiernym wystawianiem na promienie słoneczne, które są przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry. 

Nowoczesne, dobrej jakości samoopalacze nie zmieniają już skóry na kolor pomarańczowy lub zostawiały masę smug i plam. Możesz też znaleźć samoopalacz z bezpiecznym, naturalnym składem, jak samoopalacze Vita Liberata. Ale czas na konkrety, czyli wskazówki jak nakładać samoopalacz, by wyglądał naturalnie.


9 kroków do naturalnie wyglądającej opalenizny.

1. Wybierz odpowiedni samoopalacz

Dobry samoopalacz to połowa sukcesu. W przypadku tego kosmetyku oszczędzanie nie jest dobrym pomysłem. Dlatego znajdź producenta, któremu możesz zaufać i formułę, która będzie wygodna w użyciu. Ja używam samoopalaczy o naturalnym, bezpiecznym składzie – Vita Liberata (pisałam o nich tutaj). Jeśli masz jasną karnację, nie wybieraj też ciemnego odcienia samoopalacza.
 

2. Przygotuj skórę

Najważniejszym krokiem jest przygotowanie skóry do opalania. Odpowiednie przygotowanie pozwoli Ci uzyskać znacznie lepsze efekty. Zacznij od dokładnego złuszczenia skóry bezolejowym peelingiem do ciała, zwracając szczególną uwagę na obszary takie jak łokcie i kolana. Dlaczego bez oleju? Pozostałości olejów tworzą barierę na powierzchni skóry, która może zapobiec równemu rozprowadzeniu samoopalacza. Po peelingu usuń niechciane włosy i nie używaj innych kosmetyków przed nałożeniem samoopalacza. 

3. Użyj rękawicy do aplikacji

Jeśli zależy Ci na równej opaleniźnie, nie zastanawiaj się czy rękawica do aplikacji jest Ci potrzebna.  Po prostu musisz ją mieć. Miękka powierzchnia rękawicy pozwala równomiernie rozprowadzić i rozetrzeć samoopalacz na skórze. Dodatkowym plusem jest to, że pomaga chronić dłonie przed zabrudzeniem.

4. Odpowiednia ilość samoopalacza jest bardzo ważna

Nałożenie zbyt dużej ilości produktu łatwo prowadzi do nierównomiernej aplikacji. Lepiej jest nakładać samoopalacz w kolejnych warstwach i w ten sposób pogłębić kolor do uzyskania efektu, na którym Ci zależy. 

5. Zadbaj o naturalny wygląd trudnych miejsc

Dłonie, stopy, łokcie i kolana to takie obszary, które wymagają dużej ostrożności przy nakładaniu samoopalacza. Łokcie i kolana wymagają nałożenia nieco mniejszej ilości produktu. 

Nakładając kosmetyk na ręce, pamiętaj o tonowaniu opalenizny w stronę wnętrza ręki. Również w stronę nadgarstka skóra jest coraz jaśniejsza, a skóra rąk prawie się nie opala. Na tym obszarze użyj minimalnej ilości produktu, uważając na nadgarstek. Wnętrze rąk i dłoni omiń zupełnie. Uważaj, aby nie pozostawić nienaturalnej linii u podstawy dłoni. Po opaleniu rąk użyj resztek produktu z rękawicy, aby delikatnie nałożyć kosmetyk na górną części dłoni w celu uzyskania naturalnego krycia. 

Zachowaj także ostrożność, nakładając samoopalacz na kostki. Podobnie jak w przypadku rąk, nie nakładaj produktu na rękawicę podczas opalania stóp. Wystarczy, gdy delikatnie wmasujesz resztę produktu z rękawicy na górną część stóp. przesuń rękawicę po powierzchni i zmiksuj, aby uzyskać naturalne wykończenie. 

6. Nie zapomnij o twarzy

Aby uzyskać zdrowy, naturalny wygląd skóry, nie pomijaj także twarzy. Samoopalacze Vita Liberata mozesz nakładać na twarz samodzielnie lub w połączeniu z kremem do twarzy, by złagodzić jego moc. Ja wolę ten sposób. 

7. Zachowaj ostrożność 

Po nałożeniu samoopalacza staraj się trzymać jak najdalej od wody. Jeśli nie musisz myć rąk – nie myj ich aby zapobiec ewentualnym zaciekom. Jeśli musisz doczyścić wnętrze dłoni, lepiej będzie użyć wilgotnego ręcznika i ostrożnie zetrzeć resztę produktu. 

8. Daj się opaleniźnie rozwinąć 

W przypadku samoopalaczy Vita Liberata pozostaw produkt na skórze przez 4-6 godzin, lub na całą noc, aby opalenizna rozwinęła się na skórze. W tym czasie unikaj kontaktu z wodą i pocenia się, bo mogą powodować nierównomierny efekt. 

9. Precyzyjne wykończenie

Po nałożeniu i rozwinięciu się opalenizny możesz dokonać delikatnych poprawek, aby Twoja skóra wyglądała idealnie. 


P.S. Czy dodałabyś do tych porad jeszcze jakąś od siebie? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu!


0 Komentarz
2
FacebookPinterest

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej