Strona główna naturalne kosmetykinaturalna pielęgnacja Bambusowa szczoteczka do zębów. Dlaczego jest lepsza od tradycyjnej?
ekologiczna szczoteczka do zębów bez plastiku

Bambusowa szczoteczka do zębów. Dlaczego jest lepsza od tradycyjnej?

przez Diana


Lubimy być eco-friendly, ale raczej wtedy, gdy nie wymaga to od nas zbytniego wysiłku i wielu wyrzeczeń. Na szczęście świat idzie do przodu i dookoła nas jest coraz więcej produktów i inicjatyw pozwalających nam na bycie bardziej eko na co dzień.

Jednym z takich produktów jest bambusowa szczoteczka do zębów. Szcoteczka do zębów to teoretycznie nie jest duza ilość plastiku, ale pomyślcie ile takich szczoteczek zużywacie w ciągu życia. Jak często zdarzało się Wam kupować szczoteczkę w czasie wakacji, wyjazdu i traktować w zasadzie jako jednorazówkę. Już w ciągu kilku lat zbierze się takich szczoteczek pokaźna ilość.Bambus

Bambus jest świetnym materiałem. Jest ekologiczny, biodegradowalny, do wzrostu nie potrzebuje nawożenia ani nawadniania. Bambus jest zresztą najszybciej rosnącą rośliną na świecie. Do tego jest twardy i wytrzymały. Nie dziwi więc rosnąca popularność tego surowca  w produkcji mebli, przedmiotów codziennego użytku, rączek pędzli do makijażu czy szczoteczek do zębów.Bambusowa szczoteczka do zębów Hydrophil>

Marka Hydrophil dba o środowisko naturalne, w szczególności o ekosystemy wodne. Ich produkty są odpowiednie dla wegan. Szczoteczki Hydrophil dostępne są zarówno w wersji dla dzieci, jak i dorosłych. Mają także różną twardość włosia, zależnie od Twoich potrzeb.

Rączka szczoteczki Hydrophil wykonana jest w całości z bambusa, który jest biodegradowalny. Włosie jest nylonowe, nie zawiera plastiku i BPA. Składa się za to głównie z olejku rycynowego 😉 Dodatkowo, jego kształt nie podrażnia dziąseł. Opakowanie wykonano z kartonu, oczywiście z recyklingu. Ta szczoteczka jest uznana za surowiec ekologiczny.

Szczoteczki powinny być wymieniane co około 3 miesiące, czyli podobnie, jak standardowe szczoteczki. Szczoteczki dla dzieci są odpowiednie dla maluchów od 3 roku życia.Zalety:

– delikatnie ale skutecznie czyści zęby

– nie podrażnia dziąseł

– jest bezpieczna dla szkliwa

– hamuje rozwój bakterii

– wykonana z odnawialnych surowcówJak dbać o bambusową szczoteczkę?

Swoją szczoteczkę przechowuj w suchym miejscu. Nie pozwól jej leżeć na mokrym zlewie, czy stać w kubku na szczoteczki, do którego spłynęła woda. Po każdym użyciu szczoteczki wyczyść także włosie, jeśli jest taka potrzeba. Zmyj z niej dokładnie resztki pasty do zębów.  

Bambus może z czasem zmieniać swój kolor, to naturalny proces więc się tym nie przejmuj.

Poza tym, jeśli będziesz o nią odpowiednio dbać, bambusowa szczoteczka do zębów może być używana tak długo, jak tradycyjna.

Strona producenta.

Bambusowa szczoteczka Hydrophil i naturalna pasta do zębów dla dziecie
1 Komentarz
0

Przeczytaj także

1 Komentarz

Sizalowy woreczek na mydło - zaskakująco fajny eko-gadżet do Twojej łazienki - naturalnie na dobranoc 05/06/2019 - 00:34

[…] Hydrophil to bardzo fajny producent, pisałam już o nim przy okazji tekstu na temat szczoteczek bam… […]

Reply

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej