Strona główna naturalne kosmetykinaturalna pielęgnacja Demakijaż bez jednorazowych wacików – demakijaż less waste
demakijaż samą wodą - rękawica glov

Demakijaż bez jednorazowych wacików – demakijaż less waste

przez Diana

Ruch less waste lub zero waste opanował także demakijaż, i to na dobre. Już chyba żadna z nas  nie powie, że nie natrafił an wielorazowe waciki do demakijażu lub przynajmniej nie słyszała (jeśli jeszcze nie próbowała) o rękawiczkach do demakijażu, np. rękawica Glov. 


Od dawna testuję różnych sposobów na demakijaż bez użycia jednorazowych wacików. Idzie mi to całkiem dobrze (w zasadzie nie kupuję już wacików – używam ich głównie do zmywania lakieru do paznokci), a pojawiające się na rynku nowości są coraz skuteczniejsze.


 

Wielorazowe waciki / płatki kosmetyczne

Zaczynałam od używania różnych rodzajów wielorazowych płatków kosmetycznych. Zazwyczaj takie płatki są uszyte z materiału (bawełna, bambus) o różnej strukturze i grubości. Używa się ich jak klasycznych wacików, czyli demakijaż przeprowadzisz po nasączeniu go swoim ulubionym preparatem do demakijażu, np. płynem micelarnym. 

Niektóre z nich nadają się także do użycia jedynie po zmoczeniu. Waciki możesz prać ręcznie lub w pralce. Nie zawsze się dopierają, ale mnie to szczególnie nie przeszkadza. 

Firm produkujących tego typu płatki jest coraz więcej. Pojawiają się też co chwilę nowe, dlatego nie polecam Ci wybranej marki. Wybierz coś, co odpowiada Ci ceną lub po prostu co wpadnie Ci w ręce.


 

Rękawica Glov

Rękawicę Glov do demakijażu (i inne produkty) Glov tworzą specjalne włókna, wykonane w mikrotechnologii (70 proc. poliestru i 30 proc. polyamidu). Dzięki swoim właściwościom, potrzebują jedynie wody do działania, a włókna bez dodatkowych detergentów są w stanie przyciągnąć i pochłonąć brud i cząsteczki makijażu. Rękawica jest hipoalergiczna i nie zaburza naturalnego pH skóry. Materiał rękawiczki jest niezwykle delikatny, dlatego nie podrażnia skóry, nawet wokół oczu. Rękawiczka nadaje się do użytku przez ok. 3 miesiące. Samo opakowanie rękawiczki jest wykonane z biodegradowalnego materiału. 

Rękawica Glov zaskoczyła mnie swoją skutecznością.  W jej przypadku naprawdę wystarcza sama woda, by mój makijaż znalazł się w całości na rękawicy. Jestem szczerze zachwycona i żałuję, że tak długo zwlekałam z jej kupnem. Jest bardzo delikatna, nie podrażnia skóry ani oczu. Nie ma potrzeby pocierania oczu, wystarczy lekkie “oklepywanie” i przykładanie rękawicy do okolic oka i rzęs . Rękawica też jak dotąd świetnie się czyści za pomocą mydła.

Produkty Glov są dostępne w sklepie online producenta, ale także w wielu sklepach stacjonarnych i online oraz na targach kosmetyków naturalnych. 


Gąbka Konjac

Gąbka konjac wykonana jest z korzenia azjatyckiej rośliny Amorphophallus konjac. Stała się popularna przy okazji mody na K-beuty i pielęgnację rodem z Azji. Konjac to 97% wody wypełnionej minerałami, dzięki czemu ma idealne pH dla naszej skóry. Nadaje się do każdego typu skóry.  

Gąbkę możesz używać do demakijażu twarzy i okolic oczu, bez konieczności stosowania dodatkowych kosmetyków do demakijażu. Sama gąbka z wodą powinna sobie poradzić. Co istotne, konjac nie tylko czyści skórę, ale także złuszcza naskórek i oczyszcza pory.  Przyczynia się do penetracji cieczy do górnych warstw naskórka oraz nawilża i uelastycznia skórę. 

W moim przypadku gąbka konjac radzi sobie z usuwaniem makijażu, ale nie domywa okolic oczu. Dlatego po jej zastosowaniu używam zazwyczaj dodatkowo delikatnego środka myjącego (np. pianki) do zmycia resztek makijażu. Przy lżejszym makijażu (bez eyelinera) radzi sobie z samą wodą. 

O swoją gąbkę należy jednak dbać, dokładnie wyciskać z wody i pozostawiać w dogodnym do schnięcia miejscu. Dobrze traktowana posłuży Ci dłużej 🙂

Jakie są Twoje sposoby na demakijaż less waste? Masz swoje ulubione produkty?

Gąbka konjac

Demakijaż bez jednorazowych wacików.

0 Komentarz
0
FacebookPinterest

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej