Strona główna jak wybierać kosmetyki? Dlaczego warto zmienić kosmetyki na naturalne i ekologiczne?
Dlaczego warto zmienić kosmetyki a naturalne?

Dlaczego warto zmienić kosmetyki na naturalne i ekologiczne?

przez Diana

Jeśli jeszcze nie wiesz dlaczego kosmetyki naturalne i ekologiczne są lepszym wyborem, to jest wpis dla Ciebie. Coraz więcej osób jest świadomych z faktu, że to, co nakładamy na swoją skórę może wpływać na nas analogicznie do tego, co jemy.

Nieprzetworzona żywność, bez konserwantów i sztucznych dodatków jest jak najbardziej doceniana. Nikt nie ma wątpliwości, że także zdrowsza. Podobnie jest z kosmetykami, bo przecież także ulegają wchłanianiu, mają bezpośredni kontakt ze skórą, czasem także błonami śluzowymi.

Problemy ze skórą

Wiele dzisiejszych problemów związanych ze skórą – od trądziku po łuszczycę – można powiązać z ogromną ilością substancji chemicznych w produktach, których używamy na co dzień. My kobiety, jesteśmy narażone na ok. 170 substancji chemicznych w kosmetykach i innych produktach pielęgnacyjnych, używanych codziennie. Większość z nas tak naprawdę nie wie co nakłada na twarz i czy ma to pozytywny, czy negatywny wpływ na naszą skórę.

Dlaczego kosmetyki naturalne?

Naturalne i ekologiczne kosmetyki mają znacznie prostszy, składający się z mniejszej ilości substancji skład. Do ich przygotowania używa się naturalnych składników lub substancji pochodzenia naturalnego. Nie powinny natomiast zawierać substancji, co do których nie jesteśmy pewni czy są bezpieczne ( sprzeczne wyniki badań naukowych lub wciąż wiarygodnych badań jest zbyt mało), lub są bezpieczne jedynie w małych dawkach. Nie mamy jednak pewności, czy przez stosowanie kilku – kilkunastu kosmetyków dziennie te dawki nie są jednak przekraczane.

Upiększający skład

Poza kwestią wpływu na zdrowie, naturalne kosmetyki korzystnie wpływają na Twoją skórę, w jaki zwykłe produkty często nie są w stanie. Naturalne substancje są często lepiej wchłaniane, lepiej tolerowane przez skórę i wspomagają jej naturalne funkcje. W kosmetykach konwencjonalnych duża część produktu ma za zadanie nie upiększać, a sprzedać produkt. Ładny, ale syntetycznym zapachem, zaskakujący kolor, jedwabista konsystencja… Substancje odpowiedzialne za to nie wnoszą jednak nic dobrego dla skóry! Tymczasem naturalny kosmetyk pachnie “ładnie” z powodu olejków eterycznych, które dodatkowo mają szereg korzystnych właściwości.

Podsumowanie

Znamy korzyści płynące z jedzenia naturalnej, ekologicznej żywności i sprzątania domu za pomocą naturalnych środków czyszczących. Mniej toksyn i substancji chemicznych z którymi stykamy się codziennie, mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego, większe bezpieczeństwo. To samo dotyczy pielęgnacji skóry, włosów i makijażu – naturalne kosmetyki działają skutecznie, w lepszej harmonii ze skórą i naszym ciałem. I działają!

3 komentarze
0

Przeczytaj także

3 komentarze

Trend clean beauty - czym jest i dlaczego jest coraz bardziej popularny? - naturalnie na dobranoc 26/06/2019 - 23:16

[…] Chętnie widzimy składniki naturalne w formułach kosmetyków, ponieważ uważamy je za bardziej czyste i bezpieczne. (przeczytaj o nich więcej tutaj) […]

Reply
Przełącz się na bezpieczne, naturalne piękno - substancje w kosmetykach, których lepiej unikać (i dlaczego). - naturalnie na dobranoc 27/06/2019 - 12:36

[…] To jeden z powodów, dla których warto zmienić kosmetyki na naturalne (więcej przeczytasz tutaj). Substancje używane w konwencjonalnych kosmetykach nie zawsze są dla nas […]

Reply
Bardziej ekologiczna łazienka - naturalnie na dobranoc 21/04/2020 - 18:41

[…] Dlaczego warto zmienić kosmetyki na naturalne i ekologiczne?Jak wybierać zrównoważone kosmetyki z korzyścią dla siebie i środowiska. […]

Reply

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej