Strona główna ciało i dusza Jak wspomóc nawilżenie skóry zimą za pomocą diety?
CO jeść zimą?

Jak wspomóc nawilżenie skóry zimą za pomocą diety?

przez Diana

Jeśli zależy Ci na dobrym stanie skóry w czasie zimy (i nie tylko), sama pielęgnacja nie wystarczy. Musisz zadbać o skórę także od środka, odpowiednio ją nawilżając i odżywiając. Niektóre składniki w Twojej diecie mogą zdziałać cuda!

Awokado

Awokado ma wiele zalet, a jedną z nich jest duża koncentracja zdrowych tłuszczy, które są szczególnie pomocne w nawilżaniu skóry. 

Dziki łosoś i inne ryby 

Łosoś i inne pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 są również bardzo ważnym składnikiem zdrowej diety. Omega-3 może pomóc zablokować wodę w skórze, aby nie odparowała w przesuszonym powietrzu, jakie zazwyczaj spotykamy w pomieszczeniach zimą. Ryby są szczególnie ważnym źródłem tych kwasów, ponieważ zawierają ich najwięcej. 

Woda

Kiedy na zewnątrz jest zimno, wiele osób zapomina o regularnym piciu wody. A ona jest niezbędna do nawodnienia ciała i skóry. 

Warzywa i owoce

Choć warzyw w diecie nigdy nie jest za dużo 😉 jest kilka takich owoców i warzyw, o których szczególnie warto pamiętać w okresie zimy. 

Ogólnie rzecz biorąc, dieta wypełniona kolorowymi owocami i warzywami zdecydowanie pomoże skórze. Dzięki nim skóra ma dostęp do beta-karotenu, witaminy C i przeciwutleniaczy, które mogą pomóc w prawidłowym wzroście i naprawie skóry, a także zapobiegać utracie wody. 

Ogórek

To zielone warzywo składa się w 95% z wody, dlatego pomoże w nawilżeniu skóry. 

Dynia 

Przywitaj się z beta-karotenem. Dynia jest doskonałym źródłem beta-karotenu, który przekształca się w witaminę A. A do tego nie jest wysokokaloryczna;-) Innymi dobrymi źródłami beta-karotenu są marchewki i suszone morele. 

Winogrona 

Zawierają zarówno na witaminę C, jak i likopen. Ta kombinacja pomaga skórze zachować gładkość i elastyczność. 

Dbanie o skórę od wewnątrz nie jest nową koncepcją, ale to nie znaczy, że wszystkie z nas o tym pamiętają. Mam nadzieję, że będziesz patrzyła na swoje posiłki jak na potencjalne źródło substancji odżywczych i upiększających dla skóry. 

P.S. Przeczytaj również o diecie dla urody i wodzie

0 Komentarz
0
FacebookPinterest

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej