Strona główna naturalne kosmetykipolecane marki My Rocky Dust – jak myć zęby bardziej ekologicznie?
My Rocky Dust - naturalna higiena jamy ustnej

My Rocky Dust – jak myć zęby bardziej ekologicznie?

przez Diana

Komercyjne pasty do zębów zawierają wiele substancji, z którymi na co dzień nie chciałabyś mieć do czynienia… Alternatyw jest coraz więcej, ale ta o której chcę Wam dziś napisać, to coś naprawdę nietypowego! 


O marce My Rocky Dust

Mycie zębów bez użycia wody? Jest to możliwe i jest skuteczne, a do tego może być bardzo przydatne w wielu okolicznościach. Jak zazwyczaj to bywa, najlepsze pomysły rodzą się z potrzeby i zaangażowania ich twórców. Tak też było w tym przypadku. Przyznaj sama – czy słyszałaś o pomyśle mycia zębów bez użycia wody? Ja z takim produktem spotkałam się pierwszy raz… i jestem nim bardzo pozytywnie zaskoczona. 

My Rocky Dust oferuje dwa smaki proszku do mycia zębów: cytrynowy i miętowy. W sklepie producenta https://myrockydust.com/pl/c/Sklep/15  możesz kupić także bambusowe szczoteczki do mycia zębów. Ja do przetestowania dostałam także musujący proszek do płukania jamy ustnej w wygodnych, jednorazowych saszetkach. 

Proszek do mycia zębów – dlaczego jest taki nietypowy?

Proszku do mycia zębów My Rocky Dust możesz używać bez użycia wody – nie musisz moczyć szczoteczki (nie pieni się), nie musisz płukać ust po jego użyciu! To dlatego, że składniki proszku są bezpieczne i jadalne. Wody potrzebować będziesz jedynie do wypłukania szczoteczki po myciu. Na początku może to być dla Ciebie dziwne, ale można się szybko przyzwyczaić. Korzyści z takiego sposobu mycia są oczywiste – nie marnujesz wody w czasie mycia zębów! Możesz je też myć wszędzie, bez martwienia się o czystą, bezpieczną do picia wodę. Jest to pomocne nie tylko w pracy, ale też w czasie podróży do kraju, gdzie picie wody z kranu (a także mycie nią zębów) wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

Proszek zawiera ksylitol, który działa przeciwbakteryjnie i chroni zęby przed próchnicą. Poza tym w składzie znajdziesz chlorek sodu (sól kuchenną), węglan wapnia, olej kokosowy, naturalne olejki eteryczne i słodzącą stewię. Nie zawiera konserwantów, fluoru, sztucznych barwników i aromatów, SLS itp. Jest odpowiedni dla wegan. 


Skład (smak miętowy): Xylitol, Sodium Chloride, Calcium Carbonate, Sodium Bicarbonate, Mentha Arvensis Leaf Oil, Cocos Nucifera Oil, Mentha Piperita Leaf Oil , Stevia Rebaudiana Extract, Cinnamomum Zeylani-cum Bark Oil
Skład (smak cytrynowy): Xylitol, Sodium Chloride, Calcium Carbonate, Sodium Bicarbonate, Cocos Nucifera Oil, Citrus Aurantifolia Oil, Citrus Limon Peel Oil, Stevia Rebaudiana Extract, Mentha Piperita Leaf Oil, Cinnamomum Zeylani-cum Bark Oil


PH proszku także ma duże znaczenie. Standardowe pasty do zębów zaburzają naturalne pH jamy ustnej, co niszczy naturalną florę bakteryjną. Proszek My Rocky Dust zachowuje pH 7,5-9, co jest dodatkową korzyścią dla zdrowia Twoich zębów. 

Preparat ten działa jak typowa pasta do zębów – usuwa płytkę nazębną i przebarwienia, chroni zęby przed próchnicą, a także odświeża oddech. 

Mój zestaw produktów My Rocky Dust

Proszek do mycia zębów w akcji

Od kilku tygodni testuję miętowy proszek do mycia zębów. Jego działanie mnie pozytywnie zaskoczyło. Choć na początku brak piany wydaje się nienaturalny, podobnie jak nieużywanie wody, można się do tego przyzwyczaić. 

Jak używać proszku? Obejrzyj film  https://www.youtube.com/watch?v=wR3sZzNi7d0

Proszek skutecznie czyści zęby. Mam wrażenie, że skuteczniej usuwa płytkę nazębną niż pasta do zębów, nawet przy myciu bambusową szczoteczką (zamiast elektryczną). Zęby są gładkie, a ten efekt utrzymuje się dłużej. Proszek pozostawia także przyjemne uczucie świeżości. 

Bambusowe szczoteczki

O korzyściach z używania bambusowych szczoteczek do zębów już kiedyś pisałam. Przypomnę tu tylko, że bambus jest naturalnym, biodegradowalnym materiałem, który nie obciąża naszego środowiska jak plastik. 

Szczoteczka My Rocky Dust ma bardzo delikatne włosie, które nie podrażnia moich dziąseł. Przy tym dokładnie czyści zęby. Wykonana jest z bambusa, a włosie z bezpiecznego, wolnego od BPA nylonu. 

Podsumowanie

Proszek My Rocky Dust może przypaść Wam do gustu nie tylko ze względu na bezpieczny, naturalny skład i skuteczność działania. Mycie zębów i odświeżanie oddechu bez użycia wody jest ekologiczne, a w wielu sytuacjach życiowych (tych codziennych, jak i bardziej “wakacyjnych”) może być niezwykle pomocne!

Więcej o produktach dowiecie się ze strony producenta

Ekologiczne i naturalne produkty do mycia zębów.
0 Komentarz
0

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej