Strona główna naturalne kosmetykirecenzje kosmetyków Mydło dziegciowe Vis Plantis
Mydło dziegciowe jak działa

Mydło dziegciowe Vis Plantis

przez Diana

Mydło dziegciowe z olejem z oliwek Vis Plantis ( znajdziesz je tutaj z dodatkiem oleju z oliwek, polecane jest do oczyszczania cery problematycznej, ale sprawdzi się także przy cerze normalnej. Delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę twarzy i ciała.

Dziegieć brzozowy – działanie

Dziegieć brzozowy – jeden z ważniejszych składników mydła dziegciowego – jest składnikiem stosowanym od wieków. Dziegieć stosowany był do leczenia wielu chorób skórnych.  Jego właściwości antybakteryjne i dezynfekujące pozwalały na szerokie zastosowanie w przypadku problemów skórnych i nie tylko. Dziegieć pomagał pozbyć się pasożytów, dezynfekował, chronił przed robactwem.

Dziegieć jest szczególnie skuteczny przy wszelkich problemach skórnych, gdyż wykazuje działanie przeciwbakteryjne, antyseptyczne, przeciwgrzybicze, pomaga usuwać metabolity i pasożyty.

 

Dziegieć brzozowy uzyskuje się z kory brzozowej. Nadaje się do pielęgnacji skóry wymagającej regeneracji, z niedoskonałościami czy nawet łuszczycą.

 

Mydło dziegciowe – zastosowanie

Mydło dziegciowe, dzięki właściwości dziegciu, pomaga przy łuszczycy, egzemie, ranach, grzybicy.

Mydło dziegciowe pozytywnie wpływa na cerę trądzikową i problematyczną. Jeśli denerwują Cię zaskórniki, również śmiało po nie sięgnij. Mydło to możesz także stosować w przypadku cery tłustej i normalnej. Skutecznie oczyszcza skórę twarzy i ciała. Ponoć pomaga w gojeniu się siniaków i innych ran!

Mycie włosów mydłem dziegciowym pomaga usuwać łupież. Zapewnia także lśniącą i bujną fryzurę. Dodatkowo pozytywnie wpływa na wypadające włosy – wzmacnia je i zmniejsza wypadanie.

 

Mydło dziegciowe – wady

Mydło dziegciowe jest naturalne i ma wiele zalet. Korzystały z nich nasze babcie i od lat nie traci na popularności. Niestety ma też pewne wady, przez które nie powinno być używane przez każdego. Może przesuszać skórę i powodować wrażenie ściągnięcia. W pierwszej chwili stosowania, ujawnia się jednak inna wada mydła dziegciowego, mianowicie jego nieprzyjemny zapach. Mnie on kojarzy się ze słomą czy ropą. Jeśli jesteś bardzo wrażliwa na zapachy, lepiej jeśli wybierzesz inne mydło.

Źródła:

  1. W. Maślanka, Zdrowie kobiet i mężczyzn w mediach, Instytut Socjologii Wydział Nauk Społecznych Uniwersytet Śląski, Nowiny Lekarskie 2012, 81, 3, 288–292,
  2. R. Maleszka, Praktyczne zastosowanie leków ziołowych w dermatologii, Katedra i Klinika Chorób Skórnych i Wenerycznych, PAM w Szczecinie, Postępy Fitoterapii 3-4/2002, s. 53-63
  3. Maleszka R.: Ziołolecznictwo w dermatologii. Herba Polonica, 1992, 38, Supl. 2, 207.

mydło dziegciowe sprawdź czy jest dla Ciebie

 

 

 

0 Komentarz
0

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej