Strona główna naturalne kosmetykipolecane marki Phenomé – polskie kosmetyki bogate w wody roślinne
Kosmetyki Phenome

Phenomé – polskie kosmetyki bogate w wody roślinne

przez Diana

Wokół kosmetyków Phenome krążyłam już od jakiegoś czasu. Ostatnio przy okazji uzupełniania braków w kosmetykach do włosów, zdecydowałam się wreszcie na przetestowanie kilku kosmetyków tej marki. A przy okazji dowiedziałam się nieco więcej o samej marce Phenome.Głównym składnikiem wielu kosmetyków jest woda. Phenome wyróżnia się tym, że zamiast wody używa w swoich produktach hydrolatów, czyli wód roślinnych. Niesie to ze sobą dodatkowe korzyści, ponieważ hydrolaty są podobne do naszych płynów ustrojowych – dzięki temu łatwiej wnikają w głąb skóry. Są też źródłem wielu minerałów i innych substancji działających korzystnie na skórę.  Oprócz hydrolatów, kluczowymi składnikami kosmetyków Phenome są naturalne składniki aktywne. 

Co wyróżnia kosmetyki Phenome?

Produkty Phenome to naturalne kosmetyki, w których składzie znajduje się minimum 98% składników naturalnych. Surowce do ich produkcji są organiczne i certyfikowane. Dzięki temu skład kosmetyków jest bogaty, bezpieczny i wolny od niechcianych substancji, m.in. pestycydów czy herbicydów. Również użycie w formułach hydrolatów (wód roślinnych) zamiast wody pozytywnie wpływa na zawartość witamin, minerałów i innych cennych składników, które są cenne dla komórek skóry. 

Kosmetyki Phenome są wolne od kontrowersyjnych i szkodliwych składników, takich jak: parabenów, SLS i SLES, pochodnych ropy naftowej, PEG-ów, ftalanów, syntetycznych substancji zapachowych i barwników. Do ich produkcji nie używa się także składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego są odpowiednie dla wegetarian. 

Opakowania kosmetyków Phenome są wykonane z surowców wtórnie przetworzonych i nadają się do ponownego przetworzenia. Co więcej, wiele kosmetyków ma szklane opakowania. Marka deklaruje także troskę o środowisko dopasowując do tego procesy produkcyjne, które minimalizują zużycie energii i wody. 

Mgiełka do włosów Phenome

Korzyści ze stosowania wód roślinnych w formułach kosmetyków

Wody roślinne są podobne do składu chemicznego naszych płynów ustrojowych. Dlatego łatwiej przenikają w głąb skóry niż woda. Równocześnie zawierają niewielkie ilości wyciągów roślinnych i minerałów, które dodatkowo wzbogacają formułę. Woda roślinna jest oczyszczana i wzbogacana przez same rośliny w olejki eteryczne, sole, pierwiastki, witaminy i aminokwasy, oraz inne substancje obecne w roślinach. 

Zapach wód roślinnych jest subtelny, ponieważ zawierają niewielkie ilości olejków eterycznych. Są też dobrze tolerowane przez wrażliwą skórę. Mogą być stosowane bezpośrednio na skórę, w formie płynu, mgiełki lub toniku. lub mgiełki.

Oczyszczający szampon do włosów Phenome

“Testy wykazały, że dzięki odpowiednim parametrom bioelektrycznym wody roślinne, mimo bardzo niskiego stężenia składników aktywnych, mają znacznie większą aktywność biologiczną niż woda destylowana, popularnie używana w formulacjach kosmetycznych wielu marek. Co więcej, jeśli jako nośnik dodatkowego składnika aktywnego wprowadzanego do kosmetyku stosuje się wodę roślinną, wspomaga ona jego aktywność biologiczną, a w efekcie – skuteczność kosmetyku.”

Phenome
Oliwka do kąpieli PhenomePhenome jest najbardziej znana ze swoich kremów do twarzy. Niestety jeszcze nie miałam okazji przetestować ich działania na swojej skórze, ale z pewnością to zrobię. To będzie mój kolejny zakup po kosmetykach do włosów. Ja na ten moment wiem, że nie jestem fanką ich olejku do kąpieli (spodziewałam się po nim czegoś więcej). Jednak po pierwszych tygodniach używania kosmetyków do włosów, zapowiadają się całkiem OK.  

P.S. Czy znasz kosmetyki tej marki? Masz swoich ulubieńców? 

0 Komentarz
1
FacebookPinterest

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej