Strona główna dla początkujących Polish beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek
#polishbeauty

Polish beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek

przez Diana

Czy już wpadła Wam w ręce ta nowinka? “Polish beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek” to pozycja, która jest wręcz idealna dla kogoś, kto dopiero zaczyna się interesować naturalnymi kosmetykami i naturalną pielęgnacją. Pomaga odnaleźć się na początku drogi, podpowiada w jakie kosmetyki warto zainwestować a na jakie nie dać się skusić w drogerii. Podpowiada, jak zwracać uwagę na środowisko naturalne.


Przewodnik Polish beauty jest bardzo kompleksowy i porusza wiele tematów – od koreańskiego sposobu pielęgnacji i omówienia podstawowych kroków pielęgnacji, przez makijaż i dietę, po wpływ smogu, światła HEV na skórę i pielęgnacji dla mężczyzn.

Omówienie podstawowych kroków pielęgnacyjnych to skoncentrowana wiedza, jaką każda z nas powinna mieć na temat pielęgnacji. Marta Krupińska omawia wiele aktualnych trendów, które nie zawsze muszą na naszą (polską) skórę działać korzystnie. Ciekawe patenty przeplatane są opiniami ekspertów i doświadczeniami autorki, przez co książkę dobrze się czyta. 

Pozytywnie zaskoczyło mnie, że ten przewodnik po naturalnej pielęgnacji nie jest napisany z klapkami na oczach i zafiksowaniem się na “naturalne”.Autorka z rozsądkiem pisze o formułowaniu kosmetyków, kosmetykach DIY i nie zawsze dobrym zafiksowaniu się na punkcie naturalnej pielęgnacji “bez chemii”. To ważne dlatego, że coraz częściej polaryzujemy się po jednej ze stron – nie zwracamy uwagi na skład albo wpływ na środowiska, albo używamy jedynie czystych olei, pierzemy w kasztanach a do sprzątania używamy tylko sody i octu. Uważam, że najlepiej jest być gdzieś pośrodku, a zbytnie demonizowanie chemii ( tej bezpiecznej dla zdrowia) może wyrządzić nam wiele szkody. 

Wiem, że dla osób które już od lat interesują się naturalną pielęgnacją, może w tej książce nie być zbyt wielu nowych tematów.  Ale nawet jeśli jesteś na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, i tak warto po nią sięgnąć. “Polish beuty” to dobre i treściwe podsumowanie tego wszystkiego, co się aktualnie na rynku kosmetycznym dzieje. Przypomina też, żeby do nowych trendów podchodzić z rozsądkiem. >

Mnie najbardziej podobały się wywiady z kobietami z branży i założycielkami znanych polskich marek kosmetycznych. Odkrycie ich nawyków pielęgnacyjnych i podejścia do pielęgnacji pokazało mi, że każda kobieta ma inną, własną metodę pielęgnacji  (więc nigdy nie słuchaj ślepo rad innych osób, tylko szukaj swojej własnej ), ale kilka patentów można też od nich podpatrzyć 😉


O autorce

Marta Krupińska to szefowa działu urody „ELLE”. Pisała m.in. dla „Wysokich Obcasów” i „Viva! Moda”. Jest więc na bieżąco z wszystkii nowościami kosmetycznymi,testuje wiele kosmetyków. Do napisania książki o pielęgnacji dla Polek zainspirowały ją rozmowy z koleżankami i liczne wywiady z lekarzami, makijażystkami i innymi ekspertami z branży beauty.

#polishbeauty 
Przewodnik naturalnego piękna dla Polek.
1 Komentarz
0

Przeczytaj także

1 Komentarz

Zdrowa i promienna skóra. Recenzja książki z potrawami dla pięknej cery - naturalnie na dobranoc 20/12/2019 - 15:21

[…] Przeczytaj także moje ostatnie recenzje książek “Naturalnie w kuchni” i “Polish beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek”. […]

Reply

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej