Na początek mojej przygody z kwasami wybrałam coś delikatnego – tonik z kwasami AHA/BHA o stężeniu 10%. Ten tonik uznałam za dobry kosmetyk na start, ze względu na jego wszechstronność i delikatne działanie.
Jak działa tonik kwasami AHA / BHA?
Przede wszystkim, tonik działa złuszczająco i przeciwstarzeniowo – przyspiesza odnowę komórek, dzięki temu także spłyca drobne zmarszczki, zwiększa elastyczność skóry. Ten tonik polecany jest przede wszystkim do przygotowania skóry na działanie produktów z kwasami o silniejszym działaniu, lub by przedłużyć efekt działania silniejszych peelingów.
Tonik z kwasami AHA/BHA posłuży Ci przede wszystkim w pielęgnacji twarzy, ale możesz go użyć także do szyi, do ciała, czy skalpu. Cerze tłustej i trądzikowej pozwoli oczyścić pory i zmniejszyć blizny potrądzikowe. Cerze dojrzałej, suchej i zniszczonej zapewni odnowę, spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień.

Dodatkowo tonik z kwasami:
- stymuluje produkcję ceramidów, co zwiększa nawilżenie i wygładzenie skóry
- pomaga oczyścić pory skóry
- wspomaga redukcję blizn
- zapewnia intensywne złuszczenie naskórka
- zawiera małą ilość alkoholu
- nie wysusza skóry dzięki zawartości gliceryny, glikoli, kwasu mlekowego
- nie zawiera konserwantów
Jeśli dotąd nie stosowałaś produktów z kwasami a chciałabyś zacząć to robić samodzielnie, koniecznie zacznij od produktów z niskim stężeniem i mniejszą siłą działania. Zacznij także od testu na małej powierzchni skóry.
Podczas kuracji z użyciem silnych kwasów, niezbędne jest używanie kosmetyków przeciwsłonecznych. Jednak najlepiej, jeśli będziesz używać produktów z kwasami jesienią lub wiosną.
Łuszczenie się naskórka
Jeśli zauważysz łuszczenie się skóry, nie przejmuj się – to normalny objaw. Skóra może się łuszczyć w widoczny sposób po 2-3 dniach od zastosowaniu toniku, ale nie musi. W przypadku dobrego stanu skóry, złuszczanie może następować na poziomie komórkowym, bez widocznych skórek.
W przypadku widocznego łuszczenia zastosuj peeling do twarzy. Nie zapominaj także o odpowiednim nawilżaniu skóry!
1 Komentarz
[…] początki z kwasami opisałam krótko w tym poście. A jakie są Twoje […]