Strona główna naturalne kosmetykinaturalna pielęgnacja Trendy kosmetyczne na jesień 2018
Na jakie kosmetyki warto zwrócić uwagę tej jesieni?

Trendy kosmetyczne na jesień 2018

przez Diana

Które trendy kosmetyczne są warte uwagi tej jesieni? Czy czeka nas kosmetyczna rewolucja?

W świecie kosmetyków nowości pojawiają się nieustannie. Nie wszystkie zyskują fanów, część z nich to tylko przejściowa moda, o której zapomnimy za parę miesięcy. Są też takie, które w bardzo ograniczonym stopniu docierają do Polski, czy do konsumentów jak Ty czy ja. W tym tekście dowiesz się, które trendy kosmetyczne mnie samą zaciekawiły i mam nadzieję, że zostaną z nami na dłużej.

 

Jadelit w modzie

Jadeitowe wałki do twarzy są obecne już od wieków w krajach takich jak Chiny, lecz to narzędzie do pielęgnacji skóry zostało odkryte przez Zachód dopiero teraz, głownie przez fanki naturalnej pielęgnacji. W przeciwieństwie do zaawansowanych technologicznie urządzeń, jadeitowy wałek wykorzystuje naturalne właściwości lecznicze kamienia jadeitowego i znane od dawna korzyści z masażu twarz.  Pomaga uwolnić napięcie, które może prowadzić do powstawania zmarszczek i cienkich linii, jednocześnie poprawiając krążenie w celu ujędrnienia skóry. W tym sezonie taki wałek z pewnością zagości w mojej łazience!

Wałeczek do masażu twarzy z jadelitu.

Blend It! Jadelitowy roller do masażu twarzy.

 

Sposób na zatrzymanie lata na dłużej

W czasie pierwszych jesiennych chłodnych dni szczególnie zależy nam na zatrzymaniu letniego blasku na skórze. Będzie to możliwe, jeśli dodasz do codziennego makijażu luminizer. Postaw też na świecący, refleksyjny makijaż, aby Twoja skóra stała się promienna. Możesz także nadać włosom plażowe fale, używając sprayu z solą morską.

Kosmetyk na jesień - luminizer

Luminizer RMS Beauty

 

Zatrzymaj lato na dłużej - spray do włosów

Spray do włosów z solą morską – La Buket Hair

 

Niesforne fale na włosach - użyj sprayu z solą morska

Spray do włosów z solą morską – John Masters Organics

 

Piękno od środka

Nadszedł czas, aby zacząć myśleć o pięknie od środka i uzupełnić swój program pielęgnacyjny suplementami, które celują w włosy, skórę czy paznokcie. Zion Market Research donosi, że na całym świecie rynek suplementów diety ma sięgnąć 220 miliardów dolarów do 2022 roku. Teraz możliwe jest odbudowywanie włosów i skóry dzięki suplementom zawierającym kolagen, biotynę, probiotyki, przeciwutleniacze, czy keratynę. 

Suplement diety z keratyną

HAIRVITY
Nutrikosmetyk do włosów dla kobiet. Źródło: Nutridome.pl

 

Ochrona mikrobiomu

Temat mikrobiomu jest i będzie aktualny. Symbiotycznej florze bakteryjnej bytującej na powierzchni naszej skóry od pewnego czasu przypisuje się miano bariery ochronnej i podkreśla się znaczenie równowagi między bakteriami symbiotycznymi i pasożytniczymi w prawidłowym funkcjonowaniu skóry.

Wpływ na mikrobiom skóry mają czynniki środowiskowe, ale i używane przez nas kosmetyki. Powinniśmy zrezygnować z mocnych detergentów i dużych ilości konserwantów. warto też chronić skórę przed promieniowaniem UV.

Kosmetyki chroniące mikrobiom skóry

Kosmetyki Mikrobiom Alkemie (Fot. Materiały prasowe)

Kosmetyki antysmogowe i detoksykujące

Coraz więcej marek kosmetycznych wprowadza kosmetyki antysmogowe, których receptury zawierają silne przeciwutleniacze. Powstają one w odpowiedzi na nasze potrzeby, gdyż coraz więcej osób żyje w zanieczyszczonych miastach i miejscowościach z dużym problemem smogu. Szybkie tempo życia również jest dla naszych organizmów dużym problemem. Teraz, jak nigdy wcześniej powinniśmy sięgnąć po dary natury, by zapewnić skórze intensywną pielęgnację. Smog ma negatywny wpływ także na stan włosów. Toksyczne związki chemiczne obecne w spalinach powodują degradację lipidów, w jej następstwie osłonka włosa staje się bardziej przepuszczalna.

Zadaniem kosmetyków detoksykujących i kosmetyków antysmogowych jest troskliwa pielęgnacja skóry, usuwanie z nich zanieczyszczeń oraz wzmocnienie skóry i ochrona przed smogiem i szkodliwymi czynnikami.

Krem antysmogowy - trendy w kosmetykach

Yonelle – Bionawilżający krem antysmogowy

 

 

Kremy miejskie – mocny trend kosmetyczny

Pewną nowością są naturalne kosmetyki do oczyszczania twarzy oraz kremy w wersji miejskiej.  Działają one niczym tarcza, która chroni mieszkanki współczesnych aglomeracji przed skutkami miejskiego stresu, który ujemnie wpływa na skórę.

Krem chroniący przed zanieczyszczeniem w mieście - trend na 2018

Madara- miejski krem CC

 

Krem do twarzy dla mieszkańców miast

Resibo – miejski krem ochronny

 

Niebieskie światło (HEV) – zaawansowana ochrona UV

Odkryto, że nie tylko promieniowanie UVA i UVB jest szkodliwe. Dla skóry emitowane przez ekrany naszych telefonów, laptopów, i innych urządzeń niebieskie światło (HEV – High Visible Light) jest równie szkodliwe, co promieniowanie słoneczne.

Światło niebieskie działa na skórę w podobny sposób jak promieniowanie słoneczne – przyspiesza proces jej starzenia – ale dociera nawet głębiej w skórę, powodując większe uszkodzenia DNA komórek. Kosmetyki chroniące skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania mają przed sobą świetlaną przyszłość.

niebieskie swiatlo HEV

Światło niebieskie (HEV) emitowane przez monitory

 

Pielęgnacja skóry na bazie kryształów

Naturalne kryształy znane są z tego, że pomagają przywrócić równowagę i wzmocnić pozytywną energię. Włączenie kryształów do Twojego życia może ograniczyć się do noszenia ich w torebce lub noszenie kryształowej biżuterii, ale teraz możesz zrobić też krok dalej, włączając je do swojej urodowej rutyny. Pojawiają się już kosmetyki z kryształami takimi  jak szafir, cytryn, kwarc i topaz. Czekam jedynie na więcej nowości na naszym polskim rynku.

 

Przeczytaj także: Szkodliwe substancje w kosmetykach

 

 

0 Komentarz
1

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej