Strona główna naturalne kosmetykiskład kosmetyków Triclosan może wpływać negatywnie na kości. Nowe badania na to wskazują
Wpływ triklosanu na kości kobiet

Triclosan może wpływać negatywnie na kości. Nowe badania na to wskazują

przez Diana

Nowe dane sugerują, że kobiety które mają kontakt z konserwantem triklosanem, są bardziej narażone na rozwój osteoporozy. 

Triklosan jest konserwantem stosowanym w kosmetykach jak mydła, środki do dezynfekcji rąk, pasty do zębów i płyn do płukania ust. W Unii Europejskiej triklosan może być używany w stężeniu nie większym niż 0,3% w produkcie gotowym. Nowe badania wskazują jednak na istnienie kolejnego niebezpieczeństwa związanego ze stosowaniem tego środka.  Badania te zostały opublikowane w magazynie Endocrine Society’s  Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.

Badania

Naukowcy porównywali dane zebrane od 1848 kobiet, aby określić wpływ triklosanu na zdrowie kości. Badane kobiety miały co najmniej 20 lat, a dane zebrano w latach 2005 do 2010. Stwierdzili, że osoby z wyższym poziomem triklosanu w moczu były bardziej narażone na problemy kostne, zwłaszcza kobiety po menopauzie.

Autorzy badania zauważają, że „niewiele wiadomo na temat związku między [triklosanem] a zdrowiem kości człowieka” i że przyszłe badania są potrzebne, aby potwierdzić wyniki.Pełne badanie można znaleźć w Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.

0 Komentarz
0
FacebookPinterest

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej