Strona główna naturalne kosmetykinaturalna pielęgnacja Zmarszczki – jak z nimi walczyć (manualnie)?
Jak masować zmarszczki

Zmarszczki – jak z nimi walczyć (manualnie)?

przez Diana

Zmarszczki są powodowane głównie przez ruchy mimiczne, dlatego pierwszym krokiem w walce z nimi jest odwrócenie tych ruchów (lub zmniejszenie ich intensywności, np.marszczenie czoła). 

Te, które pojawiają się horyzontalnie (na czole, przy kącikach ust) staraj się rozmasowywać z dołu do góry. Żeby wyeliminować kurze łapki i zmarszczki wokół oczu, wklepuj delikatnie skórę w tym miejscu (np. nakładając krem). 

Drobne zmarszczki wokół oczu

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i podatna na powstawanie drobnych zmarszczek, które układają się w różnych kierunkach. Skórę w tym miejscu rozciągaj, oklepuj i masuj  bardzo delikatnie, używając opuszków palców lub pomocy, jak rollery. 

Kurze łapki

Zmarszczki w kącikach oczu, potocznie nazywane kurzymi łapkami, pojawiają się także przy zbyt małym poziomie nawilżenia. Używaj więc serum pod oczy i kremu. Aby rozmasować te okolice, delikatnie rozciągnij kąciki przy użyciu dwóch palców. Drugą ręką (opuszkiem palca) możesz wtedy delikatnie wklepać serum lub krem. 

Głębokie zmarszczki

Głębokie zmarszczki na czole, pomiędzy brwiami i wokół ust powodują wrażenie zmęczenia na twarzy. Masuj te okolice by rozluźnić skórę w tym miejscu, możesz ją także lekko oklepywać i oszczypywać. W czasie masażu czoła skórę przesuwaj na boki na zewnątrz. 

Jadeit – mały pomocnik w masażu twarzy
1 Komentarz
0

Przeczytaj także

1 Komentarz

Jak opóźnić starzenie się skóry? Składniki kosmetyków opóźniające starzenie się skóry. - naturalnie na dobranoc 30/03/2020 - 23:38

[…] Jadeitowy roller do twarzy – czy warto go używać?Zmarszczki – jak z nimi walczyć (manualnie)? […]

Reply

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej