Strona główna naturalne kosmetykinaturalna pielęgnacja Zmienna skóra
Stan skóry a wybór kosmetyków

Zmienna skóra

przez Diana

Obserwowanie stanu skóry i jej reakcji na czynniki zewnętrzne i kosmetyki, to ważny nawyk, która każda z nas powinna sobie wyrobić jak najwcześniej. Bez tego nie będziesz wiedzieć które kosmetyki dobrze służą Twojej cerze, a które powinnaś odstawić. Nie będziesz też mogła odpowiednio zareagować na zmiany zachodzące w skórze (i ciele).

Typ cery

Podstawową informacją na temat Twojej cery jest jej typ. To, czy masz cerę tłustą, suchą, mieszaną, normalną, naczynkową lub wrażliwą, determinuje sposób jej pielęgnacji. Zastanów się, czy na pewno dobrze ją klasyfikujesz. Może kiedyś była przesuszona z powodu niewłaściwej pielęgnacji, a tak naprawdę jest normalna? Może od niedawna zauważasz pojawiające się pękające naczynka i pajączki?

Do tego dodać musisz inne objawy którym chciałabyś przeciwdziałać, jak cienie lub worki pod oczami, zmarszczki, przebarwienia lub zmiany trądzikowe.

Skóra może się zmieniać

Skóra jest żywym największym organem w naszym ciele. Podlega także nieustannym zmianom, nie tylko wraz z upływem lat, ale też w ciągu roku pod wpływem zmian atmosferycznych, czy wewnętrznych zmian hormonalnych. Do tego dodaj jeszcze wpływ diety i trybu życia, długość snu, stan zdrowia itp. Nie ma się co dziwić, że niektórzy zauważają znaczne wahania stanu skóry. Ale też właśnie ze względu na wpływ tak wielu czynników, powinnaś stale obserwować reakcję skóry. Nie możesz przez całe życie sugerować się tym, że Twoja skóra zawsze była przesuszona i zawsze stosowałaś produkty do takiej cery.

Dopasuj kosmetyki do aktualnego stanu skóry

Wybierając kosmetyki automatycznie, z przyzwyczajenia i bez uwzględnienia aktualnego stanu swojej skóry, możesz jej bardzo zaszkodzić. Dlatego dopasuj kosmetyk do aktualnego stanu swojej skóry. Nawilżaj ją intensywniej, gdy tego potrzebuje i daj odpocząć od kosmetyków, gdy reaguje podrażnieniem. Nie musisz się także kierować swoim wiekiem, bo głównym wyznacznikiem powinien być stan Twojej skóry.

Pamiętaj!

Nawet Twój najlepszy kosmetyk może nie być zawsze korzystny dla Twojej skóry. Zawsze kieruj się aktualnym stanem Twojej skóry.

P.S. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naturalnej pielęgnacji, zapraszam Cię tutaj.

0 Komentarz
0
FacebookPinterest

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Ta strona używa plików cookies. OK Dowiedz się więcej